AMELH7030S-R24MT
ABRACON
815-AMELH7030S-R24MT
AMELH7030S-R24MT
Fabricante:
Descripción:
Inductores de potencia - SMD Inductor 0.24 uH 7.8 x 7.8 x 3.1 mm
Ciclo de vida:
Nuevo producto:
Lo nuevo de este fabricante.
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
15 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 1500   Múltiples: 1500
Precio ext.
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 1500)
Productos similares
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
ABRACON
Categoría de producto: Inductores de potencia - SMD
RoHS:
Molded Power Inductor
Shielded
240 nH
20 %
1.3 mOhms
50 A
- 40 C
+ 125 C
115 MHz
7.8 mm
7.8 mm
2.9 mm
AMELH7030S
Reel
Marca: ABRACON
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Estilo de montaje: PCB Mount
Producto: Power Inductors
Tipo de producto: Power Inductors - SMD
Cantidad de empaque de fábrica: 1500
Estilo de terminación: SMD/SMT
Frecuencia de prueba: 100 kHz
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Inductors
Power Inductors
AMELH Power Inductors
Abracon AMELH Power Inductors are flat-wire / hot-pressed molded inductors that cover a wide range of form factors ideal for high-performance power electronics. With the specialized metal alloy powder materials and advanced hot-press flat-wire processing techniques, these inductors deliver reliable solutions. Abracon AMELH Power Inductors are RoHS/RoHS II compliant and are available in a broad range of inductance values, from 0.042μH to 22μH. Ideal applications include telecom equipment, battery-powered devices, solar power, lighting, and consumer, industrial, and other electronics.
Industrial Automation
Abracon provides components that play a critical role in industrial automation applications. Industrial automation control systems consist of sensors, a programmable logic controller (PLC), power inductors, and actuators, such as robotic arms and motors. Abracon ABM8, ABM10, and ABM11 crystal oscillators feature a seam-sealed ceramic package to assure high precision and reliability. ASADV, ASDDV, and ASEDV continuous-volt crystal oscillators (SPXO) are designed for simplicity and optimized for low RMS jitter and low power consumption at any voltage between 1.60V and 3.60V. Those features make the oscillators ideal for high-reliability system designs. The power inductors from Abracon support higher-rated currents with lower DC resistance (DCR).