CS10M-48N-1-B
Advanced Energy / Excelsys
324-CS10M-48N-1-B
CS10M-48N-1-B
Fabricante:
Descripción:
Fuentes de alimentación - montaje en riel DIN 1000W, 48V Fanless Medical, IEC Plug, 5V Aux
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
26 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Se establece un tiempo de entrega prolongado para este producto.
Mínimo: 5   Múltiples: 5
Advanced Energy
Categoría de producto: Fuentes de alimentación - montaje en riel DIN
RoHS:
CS1000
Marca: Advanced Energy / Excelsys
Estilo de cubierta: Enclosed
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Estilo de montaje: DIN Rail
Armazón abierto/Blindado: Enclosed
Tipo de producto: DIN Rail Power Supplies
Cantidad de empaque de fábrica: 5
Subcategoría: AC-DC Power Supply
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
USHTS:
ECCN:
EAR99
CS1000 Fanless Power Supplies
Advanced Energy / Excelsys CS1000 Fanless Power Supplies are highly efficient, 1000W, single-output, convection-cooled power supplies that eliminate acoustic noise, vibration, and the need for baseplate cooling. The CS1000 power supplies offer a variety of features for increased performance, efficiency, and reliability for mission-critical applications. The lightweight power supplies are suited for use in a wide range of medical treatment applications, as well as vibration-sensitive clinical, diagnostic, and industrial applications. The CS1000 series offers conversion efficiencies of up to 94%, as well as a 24W bias supply voltage of 5V or 12V. The power supplies are available with 24V or 48V single outputs, operate off universal AC input voltage of 90VAC to 264VAC, and come in a compact 1U package.