QS30FF400
Banner Engineering
778-QS30FF400
QS30FF400
Fabricante:
Descripción:
Sensores fotoeléctricos WORLD-BEAM QS30 Series: Fixed-Field; Range: 400 mm; Input: 10-30 V dc; Output: Bipolar: 1 NPN; 1 PNP; 2 m (6.5 ft) Cable
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
0
Aún puede comprar este producto que se encuentra pendiente.
Plazo de entrega de fábrica:
3 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Banner Engineering
Categoría de producto: Sensores fotoeléctricos
Background Suppression
400 mm
Red LED
NPN/PNP-LO/DO
Cable
2 m
10 VDC
30 VDC
- 20 C
+ 70 C
Marca: Banner Engineering
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: US
Altura: 44 mm
Clasificación IP: IP67
Longitud: 22 mm
Voltaje de alimentación operativo: 10 VDC to 30 VDC
Tipo de producto: Photoelectric Sensors
Serie: QS30
Cantidad de empaque de fábrica: 1
Subcategoría: Sensors
Ancho: 35 mm
Alias de las piezas n.º: 73088
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
QS30 Long-Range Photoelectric Sensors
Banner Engineering QS30 High-Performance Long-Range Photoelectric Sensors offer high-power sensing with ranges up to 200m. The innovative 30mm housing design suits almost any mounting requirement. The Banner QS30 offers opposed, high-power opposed, polarized and non-polarized retroreflective, diffuse, laser, fixed-field and adjustable-field, and clear object sensing modes. These sensors offer bright LED operating status indicators visible from 360° and an IP67 or IP69K environmental rating.