SDI18-5-UC-P5
CUI Inc.
490-SDI18-5-UC-P5
SDI18-5-UC-P5
Fabricante:
Descripción:
Adaptadores CA para PC de escritorio 15W 5V 3A C14 2.1 cnt + NAcord VI
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
16 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 300   Múltiples: 30
Precio ext.
1,020 Presupuesto
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
CUI Inc.
Categoría de producto: Adaptadores CA para PC de escritorio
RoHS:
Required
Universal
90 VAC to 264 VAC
1 Output
15 W
5 VDC
3 A
Industrial
Barrel Connector
2.1 mm Barrel Plug (2.1x5.5)
1.5 m
Level VI, CoC Tier 2
SDI18-U
Tipo de entrada CC: C14
Marca: CUI Inc.
Conformidad: PSE
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Estilo de montaje: Desktop
Empaquetado: Bulk
Tipo de producto: Desktop AC Adapters
Cantidad de empaque de fábrica: 30
Subcategoría: AC-DC Power Supply
Alias de las piezas n.º: 036-7294R
Peso de la unidad: 170 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
SDI Power Supplies
CUI Inc SDI Power Supplies are 12W to 120W desktop AC-DC power supplies that are designed to meet the latest Level VI efficiency standards. This standard aims to lower the amount of power consumed when the end application is not in use or is no longer connected to the system. The SDI power supplies feature active power factor correction, a range of safety approvals, and <0.21W no-load power consumption.
SDI18 AC-DC Power Supplies
CUI Inc SDI18 AC-DC Power Supplies are compact units that operate at a universal input voltage range and meet DoE Level VI and CoC Tier 2 efficiency standards. The SDI18 series provides <0.075W no-load power consumption and up to 18W continuous power. CUI Inc SDI18 AC-DC Power Supplies include overvoltage protection (OVP), overcurrent protection (OCP), and short-circuit protection (SCP).
Level VI Power Supplies
CUI Inc Level VI External AC-DC Power Adapters meet the more stringent average efficiency and no-load power requirements that fulfill Level VI efficiency standards. The Level VI power supplies feature a wide universal input range across 5W to 36W power range and offer a full suite of safety approvals.