MP9100-33.0-1%
Caddock
684-MP9100-33
MP9100-33.0-1%
Fabricante:
Descripción:
Resistores de película gruesa - a través de orificio 33ohm 100W 1% TO-247 PKG PWR FILM
Modelo ECAD:
En existencias: 4,303
Existencias:
4,303
Se puede enviar inmediatamente
En pedido:
1,650
Se espera el 26/05/2026
Plazo de entrega de fábrica:
12
Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica para cantidades superiores a las que se muestran.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Caddock
Categoría de producto: Resistores de película gruesa - a través de orificio
RoHS:
MP9000
33 Ohms
100 W
1 %
- 20 PPM / C, + 80 PPM / C
- 55 C
+ 175 C
15.75 mm
Radial
Tube
20.7 mm
0.81 mm
10.16 mm
Thick Film Resistors Leaded
Kool-Pak Power Film Resistors
4.95 mm
Marca: Caddock
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: US
Estilo de montaje: PCB Mount
Tipo de producto: Thick Film Resistors
Cantidad de empaque de fábrica: 25
Subcategoría: Resistors
Tecnología: Thick Film
Peso de la unidad: 3.600 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
MP900 & MP9000 Kool-Pak® Power Film Resistors
Caddock MP900 and MP9000 Series Kool-Pak® Power Film Resistors are constructed with Caddock's Micronox® resistance film fired onto a flat ceramic substrate. The terminal attachment and resistance element geometry are configured to provide outstanding non-inductive performance. The ceramic substrate is positioned in the molded package such that the resistor element and terminal attachment areas on the substrate are encapsulated in the molded body with the other side of the ceramic being exposed flush with the back mounting surface of the resistor. This construction is covered by one or more issued patents, also patents pending. Caddock MP900 and MP9000 Series Kool-Pak Power Film Resistors feature a case temperature range of 15W to 100W at +25ºC, exposed ceramic heat dissipating mounting surface, resistance range of 0.020Ω to 1KΩ, and non-inductive design.