0805HT-R33TJRC
Coilcraft
994-0805HT-R33TJRC
0805HT-R33TJRC
Fabricante:
Descripción:
Inductores de RF - SMD RF chip inductor
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
9 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio unitario:
Precio ext.:
Est. Tarifa:
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 2000)
Cantidad Precio unitario
Precio ext.
Cinta cortada / MouseReel™
Productos similares
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Coilcraft
Categoría de producto: Inductores de RF - SMD
RoHS:
0805HT
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marca: Coilcraft
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Estilo de montaje: PCB Mount
Tipo de producto: RF Inductors - Leaded
Cantidad de empaque de fábrica: 2000
Estilo de terminación: SMD/SMT
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
RF Magnetics
Coilcraft RF Magnetics are a broad range of high-performance, surface-mount RF Magnetic components. These RF Magnetics include high-Q/tight-tolerance ceramic-core and high-inductance ferrite-core chip inductors as small as 0201 (0603) size; ultra-high Q, high current, non-magnetic air core inductors; bias/broadband inductors and chokes; broadband RF transformers; and RFID transponder coils. Coilcraft also offers fixed and tunable through-hole inductors. The components range in inductance from 500pH to 14.8mH with maximum DC currents from 30mA to 13.4A.
0805HT Low Profile Chip Inductors
Coilcraft 0805HT Low Profile Chip Inductors feature a 0.035″ profile, wirewound ceramic construction with tight tolerances (1%, 2%, and 5%), exceptional Q, and high SRF values. The 0805HT inductors span a 1.8nH to 500nH inductance range from 50MHz to 250MHz within a -40°C to +125°C operating temperature range.
0805 (2012) Chip Inductors
Coilcraft 0805 (2012) Chip Inductors feature high Q, high current, and low-profile options. These devices feature a wide range of inductance values, from as low as 1.8nh to as high as 330µh. Coilcraft 0805 (2012) Chip Inductors include profiles as low as 0.035" and offer ferrite construction and heavy gauge wire for high current handling.
SM Ceramic Core Inductors
Coilcraft SM Ceramic Core Inductors are available in sizes as small as 0201 (0603) and inductance values ranging from 0.5 to 33,000nH. Coilcraft ceramic-core chip inductors offer exceptionally high SRFs, high Q and tight inductance tolerances – many as tight as 1% with just a small premium.