HCM1A1307V2-1R8-R
Eaton Electronics
504-HCM1A1307V21R8-R
HCM1A1307V2-1R8-R
Fabricante:
Descripción:
Inductores de potencia - SMD IND MP 1.8uH 24A 2 PADS SMT
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
12 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 250)
Cinta cortada / MouseReel™
Productos similares
RoHS:
High Power Inductor
13.45 mm x 12.6 mm x 6.5 mm
Shielded
1.8 uH
20 %
19 A
2.94 mOhms
24 A
- 55 C
+ 155 C
26 MHz
Standard
13.45 mm
12.6 mm
6.5 mm
Alloy Powder
AEC-Q200
HCM1AV2
Reel
Cut Tape
MouseReel
Aplicación: Automotive
Marca: Eaton Electronics
Tipo de núcleo: Molded
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Estilo de montaje: PCB Mount
Producto: Power Inductors
Tipo de producto: Power Inductors - SMD
Cantidad de empaque de fábrica: 250
Subcategoría: Inductors, Chokes & Coils
Estilo de terminación: SMD/SMT
Frecuencia de prueba: 100 kHz
Peso de la unidad: 1 mg
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
HCM1A High-Current Molded Inductors
Eaton HCM1A High-Current Molded Inductors include a broad variety of products and offer a lower core loss than other powdered iron solutions. Both the HCM1A and HCM1AxV2 modules provide higher Isat, lower DC resistance (DCR), and soft roll-off characteristics. These inductors are magnetically shielded to reduce EMI and operate at an ambient temperature of +125°C with a maximum total temperature of +155°C. The product line features superior performance under harsh ambient conditions and offers current ratings up to 100A. Eaton HCM1A High-Current Molded Inductors are AEC-Q200 compliant to ensure automotive-grade electrical and mechanical performance, specifically at high operating temperatures.