HCMA0703-100-R
Eaton Electronics
704-HCMA0703-100-R
HCMA0703-100-R
Fabricante:
Descripción:
Inductores de potencia - SMD 10 uH 7A IND High Current
Modelo ECAD:
En existencias: 1,790
Existencias:
1,790 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio unitario:
Precio ext.:
Est. Tarifa:
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 1500)
Cantidad Precio unitario
Precio ext.
Cinta cortada / MouseReel™
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Eaton
Categoría de producto: Inductores de potencia - SMD
RoHS:
High Power Choke
7.1 mm x 6.8 mm x 3 mm
Shielded
10 uH
20 %
3.2 A
78 mOhms
7 A
- 55 C
+ 125 C
Standard
7.4 mm
7 mm
3 mm
Iron Powder
AEC-Q200
HCMA0703
Reel
Cut Tape
MouseReel
Aplicación: High Current
Marca: Eaton Electronics
Tipo de núcleo: Wirewound
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Estilo de montaje: PCB Mount
Producto: Power Inductors
Tipo de producto: Power Inductors - SMD
Cantidad de empaque de fábrica: 1500
Subcategoría: Inductors, Chokes & Coils
Estilo de terminación: SMD/SMT
Frecuencia de prueba: 100 kHz
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
HCMA High Current Automotive Grade Power Inductors
HCMA0703 High Current Power Automotive Inductors
Eaton Electronics HCMA0703 series are automotive grade high current power inductors in a 7.4 X 7.0mm footprint surface mount package. The magnetically sealed devices feature low EMI and a frequency range up to 5MHz. HCMA0703 inductors are AEC-Q200 Grade 3 qualified with high current carrying capacity and low core losses. Applications include body electronics, such as vehicle access control system, lighting, HVAC, and controls for doors, windows, and seats; advanced driver assistance systems including 77GHz radar systems, ACC (adaptive cruise control), automatic parking control, and collision avoidance system; infotainmnet and cluster electronics; and safety electronics like ESC (Electronic Stability Control System) and airbag control unit.
HCMA AEC-Q200 Fixed Inductors
Eaton HCMA AEC-Q200 Fixed Inductors offer an inductance range from 100nH to 68uH and a DC current range from 1.8A up to 55A. These automotive-grade inductors are magnetically shielded with low EMI and have a frequency range of up to 1MHz or 5MHz. Eaton HCMA AEC-Q200 Fixed Inductors feature an iron powder core material and are available in lengths of 5.5mm to 17.2mm, widths of 5.3mm to 16.85mm, and heights of 3mm to 7mm.