HCMA1707-330-R
Eaton Electronics
704-HCMA1707-330-R
HCMA1707-330-R
Fabricante:
Descripción:
Inductores de potencia - SMD 33.0UH 10.0A IND HC
Modelo ECAD:
En existencias: 469
Existencias:
469 Se puede enviar inmediatamente
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 350)
Cinta cortada / MouseReel™
High Power Choke
17.2 mm x 16.85 mm x 7 mm
Shielded
33 uH
20 %
9 A
37 mOhms
10 A
- 55 C
+ 125 C
Standard
17.5 mm
17.2 mm
7 mm
Iron Powder
AEC-Q200
HCMA1707
Reel
Cut Tape
MouseReel
Aplicación: High Current
Marca: Eaton Electronics
Tipo de núcleo: Wirewound
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Estilo de montaje: PCB Mount
Producto: Power Inductors
Tipo de producto: Power Inductors - SMD
Cantidad de empaque de fábrica: 350
Subcategoría: Inductors, Chokes & Coils
Estilo de terminación: SMD/SMT
Frecuencia de prueba: 100 kHz
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
HCMA1707 High Current Power Automotive Inductors
Eaton Electronics HCMA1707 series are automotive grade high current power inductors in a 17.5 X 17.2mm footprint surface mount package. The magnetically sealed devices feature low EMI and a frequency range up to 1MHz. HCMA1707 inductors are AEC-Q200 Grade 3 qualified with high current carrying capacity. Applications include body electronics, such as lighting, HVAC, and controls for doors, windows and seats; advanced driver assistance systems including ACC (adaptive cruise control), automatic parking control, and collision avoidance system; infotainmnet and cluster electronics; and chassis and safety electronics including airbag control unit, Electronic Stability Control system (ESC), and Electronic Power Steering (EPS).
HCMA High Current Automotive Grade Power Inductors
HCMA AEC-Q200 Fixed Inductors
Eaton HCMA AEC-Q200 Fixed Inductors offer an inductance range from 100nH to 68uH and a DC current range from 1.8A up to 55A. These automotive-grade inductors are magnetically shielded with low EMI and have a frequency range of up to 1MHz or 5MHz. Eaton HCMA AEC-Q200 Fixed Inductors feature an iron powder core material and are available in lengths of 5.5mm to 17.2mm, widths of 5.3mm to 16.85mm, and heights of 3mm to 7mm.