M0820-2R5205-R
Eaton Electronics
504-M0820-2R5205-R
M0820-2R5205-R
Fabricante:
Descripción:
Supercondensadores / Ultracondensadores 2F 2.5V EDLC M SERIES CYL
Modelo ECAD:
En existencias: 93
Existencias:
93 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Eaton
Categoría de producto: Supercondensadores / Ultracondensadores
RoHS:
2.5 VDC
Radial
3.5 mm (0.138 in)
8 mm (0.315 in)
20 mm
1000 Hour
100 mOhms
- 20 %, + 80 %
Vertical
EDLC / Supercaps
- 40 C
+ 60 C
20.5 mm
M
Bulk
Marca: Eaton Electronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Diámetro de plomo: 0.5 mm
Tipo de producto: Supercapacitors / Ultracapacitors
Cantidad de empaque de fábrica: 100
Subcategoría: Capacitors
Tipo: Cylindrical
Peso de la unidad: 6.030 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
ECCN:
3a991.j.2
Battery Management Systems
PowerStor M & PM Series Supercapacitors
Eaton Electronics M and PM Supercapacitors are unique, ultra-high capacitance devices utilizing electrochemical double-layer capacitor (EDLC) construction combined with high-performance materials. Both the M and PM series feature low ESR with high energy density, high capacitance, long cycle life, low leakage current, and RoHS compliance (halogen-free, lead-free). The M series is 2.5V, while the PM series is 5V. Eaton Electronics M and PM supercapacitors are offered in various capacitor solutions for applications ranging from a few micro-amps for several days to several amps for milliseconds, such as pulse power, bridge, or hold-up power.