PHB-5R0H155-R
Eaton Electronics
504-PHB-5R0H155-R
PHB-5R0H155-R
Fabricante:
Descripción:
Supercondensadores / Ultracondensadores 1.5F 5V EDLC PHB SERIES HORZ
Modelo ECAD:
En existencias: 196
Existencias:
196 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Eaton
Categoría de producto: Supercondensadores / Ultracondensadores
RoHS:
1.5 F
5 VDC
Radial
11.8 mm (0.465 in)
22 mm
17.3 mm
1000 Hour
330 mOhms
- 10 %, + 30 %
Horizontal
EDLC / Supercaps
- 25 C
+ 70 C
9 mm
PHB
Bulk
Marca: Eaton Electronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Diámetro de plomo: 0.5 mm
Corriente de fuga: 10 uA
Tipo de producto: Supercapacitors / Ultracapacitors
Cantidad de empaque de fábrica: 100
Subcategoría: Capacitors
Tipo: Cylindrical Pack
Peso de la unidad: 5.517 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
3a991.j.2
EDLC Supercapacitors
Capacitors
Ultra High Supercapacitors
PHB Supercapacitors
Eaton Electronics PHB Supercapacitors offer low ESR for high power density. These ultra-high capacitance devices provide a capacitance range of 1.5F to 5F, maximum working voltage of 5V, and an extended operating temperature range of -25°C to +85°C. PowerStor / Eaton PHB Supercapacitors utilize electromechanical double-layer capacitor (EDLC) construction combined with high-performance materials. Typical applications include bridging or hold-up power, memory back-up, and battery swap out.