C1206C104J5RALTU
KEMET
80-C1206C104J5RAL
C1206C104J5RALTU
Fabricante:
Descripción:
Capacitores cerámicos de capas múltiples (MLCC) - SMD/SMT 50V 0.1uF X7R 1206 5%
Modelo ECAD:
En existencias: 2,491
Existencias:
2,491 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio unitario:
Precio ext.:
Est. Tarifa:
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 4000)
Cantidad Precio unitario
Precio ext.
Cinta cortada / MouseReel™
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
KEMET
Categoría de producto: Capacitores cerámicos de capas múltiples (MLCC) - SMD/SMT
RoHS: N
0.1 uF
50 VDC
X7R
5 %
1206
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.78 mm (0.031 in)
General Type MLCCs
SMD Comm X7R SnPb
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marca: KEMET
Clase: Class 2
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: MX
Paquete / Cubierta: 1206 (3216 metric)
Tipo de producto: Ceramic Capacitors
Cantidad de empaque de fábrica: 4000
Subcategoría: Capacitors
Tipo: X7R Dielectric Commercial Grade MLCCs
Alias de las piezas n.º: C1206C104J5RAL7800
Peso de la unidad: 27 mg
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
SnPb Termination Commercial SMT ≤250V Capacitors
KEMET SnPb Termination Commercial SMT ≤250V Capacitors are designed to meet the needs of critical applications where tin/lead end metallization is required. These KEMET MLCCs are available in C0G, X7R, and X5R dielectrics with capacitance values up to 22µF and case sizes ranging from EIA 0402 to 2225.
Ceramic Capacitors
Group Power Conversion Components
High CV Multilayer Ceramic Capacitors (MLCCs)
Commercial ≤250V MLCCs
KEMET Commercial ≤250V MLCCs offer various form factors, dielectrics, case sizes, up to 250VDC voltage, and capacitance values to give designers solutions for every possible application. These MLCCs from KEMET are available in C0G, U2J, X7R, X5R, Y5V, and Z5U dielectrics with capacitance values up to 100uF and case sizes ranging from EIA 0201 to 2225. Form factors include two-terminal surface-mount MLCCs, arrays, axial, and radial leaded termination options, including those with Sn and SnPb terminations.
Group Switch Tank Converter Products
Group Input Stage Solutions
Group Low Voltage DC Auto Infotainment Solutions
Group DC-DC Converters
Commercial "L" SnPb Termination X7R ≤250V MLCCs
KEMET Commercial "L" SnPb Termination C0G ≤250V MLCCs are Class I dielectrics designed to meet applications requiring tin/lead end metallization. Available in ten case sizes ranging from 6.3VDC to 250VDC, these fixed, temperature-stable dielectrics meet 5% minimum lead content requirements while operating between -55° and +125°C. The KEMET "L" series ceramic MLCCs excel when used in bypass or decoupling applications and frequency-discriminating circuits that do not prioritize Q and capacitance stability of characteristics. These surface-mount capacitors range from 10pF up to 22µF.