V10X250E
Littelfuse
576-V10X250E
V10X250E
Fabricante:
Descripción:
Varistores 250 VAC 65J 650V-CL 4500A-P
Modelo ECAD:
En existencias: 4,060
Existencias:
4,060 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Littelfuse
Categoría de producto: Varistores
RoHS:
Xtreme
MOVs
PCB Mount
Radial
250 VAC
320 VDC
390 V
650 V
12.5 mm
4.5 kA
65 J
320 pF
- 40 C
+ 125 C
Bulk
Marca: Littelfuse
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Espaciado de conductor: 7.5 mm
Longitud: 16 mm
Cantidad de empaque de fábrica: 700
Subcategoría: Varistors
Tipo: Radial Leaded Varistors
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
USHTS:
ECCN:
EAR99
Major Appliance Solutions
Xtreme Varistor Radial Leaded Varistors
Littelfuse Xtreme Varistor series is designed for applications requiring high surge energy/current absorption and multiple surge pulse withstanding capability. The Xtreme Varistor series radial leaded varistors are available in 5mm, 7mm, 10mm, 11mm, 14mm, and 20mm nominal disc sizes. This Littelfuse series offers a +125°C maximum operating temperature and features a 9.5J to 880J high energy absorption rating.
AC/DC Power Supply
Varistors
Littelfuse Varistors are protective devices that offer several important features, such as overvoltage protection, peak current ratings from 20A to 70,000A, and peak energy ratings from 0.01J to 10,000J. The mounting options serve a wide range of applications. Littelfuse Varistors also offer many form factor and protection ranges, rugged cost-effective protection, thermal protection options, and RoHS compliance.