V20H300PL2T
Littelfuse
576-V20H300PL2T
V20H300PL2T
Fabricante:
Descripción:
Varistores RADIAL VARISTOR 20MM ROHS/LEAD FREE
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
19 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 2000   Múltiples: 400
Precio ext.
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 400)
Productos similares
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Littelfuse
Categoría de producto: Varistores
RoHS:
HMOV
MOVs
- 55 C
+ 125 C
Reel
Marca: Littelfuse
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Tipo de producto: Varistors
Cantidad de empaque de fábrica: 400
Subcategoría: Varistors
Nombre comercial: HMOV
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
AC/DC Power Supply
ESD Protection Solutions
HMOV™ Varistor Series
Littelfuse HMOV™ Varistor Series is the first varistor to operate in a maximum ambient temperature of +125°C with 2500V isolation voltage. The Radial Leaded Varistors’ maximum peak surge current is rated up to 10kA (8/20µs pulse). Littelfuse HMOV Varistor Series features a wide operating voltage range and is available in three disk sizes: 10mm, 14mm, and 20mm. HMOV varistors offer protection against indirect lightning strikes, switching surge transients, and abnormally fast transients.
Varistors
Littelfuse Varistors are protective devices that offer several important features, such as overvoltage protection, peak current ratings from 20A to 70,000A, and peak energy ratings from 0.01J to 10,000J. The mounting options serve a wide range of applications. Littelfuse Varistors also offer many form factor and protection ranges, rugged cost-effective protection, thermal protection options, and RoHS compliance.