MBRBF20200CT-TP
Micro Commercial Components (MCC)
833-MBRBF20200CT-TP
MBRBF20200CT-TP
Fabricante:
Descripción:
Rectificadores y diodos Schottky
Modelo ECAD:
En existencias: 1,500
Existencias:
1,500 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Se establece un tiempo de entrega prolongado para este producto.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 1500)
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Categoría de producto: Rectificadores y diodos Schottky
RoHS:
Schottky Rectifiers
SMD/SMT
TO-263AC-3
Dual Anode Common Cathode
Si
10 A
200 V
1 V
130 A
10 uA
- 55 C
+ 175 C
MBRBF20200CT
Reel
Cut Tape
Marca: Micro Commercial Components (MCC)
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Tipo de producto: Schottky Diodes & Rectifiers
Cantidad de empaque de fábrica: 1500
Subcategoría: Diodes & Rectifiers
Vr - Tensión inversa: 200 V
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
The factory is currently not accepting orders for this product.
USHTS:
TARIC:
Low-Profile Schottky Barrier Rectifiers
Micro Commercial Components (MCC) Low-Profile Schottky Barrier Rectifiers are designed for high-demand applications. These MCC rectifiers feature a common cathode configuration and low forward voltage. The devices come in a TO-263AC package with a height of just 1.7mm for easy design integration. Designed to minimize power losses and enhance performance, these rectifiers support 45V to 200V working voltage ranges and 20A to 30A forward current per device. The devices are ideal in switch-mode power supplies, motor controls, freewheeling diodes, and other applications requiring high performance in tight spaces.