MCP4232-503E/UN
Microchip Technology
579-MCP4232503EUN
MCP4232-503E/UN
Fabricante:
Descripción:
Circuitos integrados de potenciómetros digitales Dual 7B V SPI Rheo
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
RoHS:
MCP4232
50 kOhms
150 PPM / C
20 %
Dual
128 Tap
Volatile
Serial, SPI
2.5 V, 3.3 V, 5 V
1 mA
PCB Mount
SMD/SMT
MSOP-10
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: TH
Sensibles a la humedad: Yes
Tipo de producto: Digital Potentiometer ICs
Cantidad de empaque de fábrica: 100
Subcategoría: Digital Potentiometer ICs
Voltaje de alimentación - Máx.: 5.5 V
Voltaje de alimentación - Mín.: 1.8 V
Peso de la unidad: 143.200 mg
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Automotive Analog Products
MCP413x, MCP415x, MCP423x, MCP425x Digital POT ICs
Microchip Technology MCP413x, MCP415x, MCP423x, and MCP425x Digital POT ICs are 7-bit and 8-bit, single or dual SPI digital potentiometers with non-volatile memory. These devices are available with end-to-end resistor values of 5KΩ, 10KΩ, 50kΩ and 100KΩ. These devices offer WiperLock™ Technology which allows the user unlimited reprogramming and locking of the wiper setting. This feature is useful for equipment that requires factory trimming or recalibration. The MCP413x, MCP415x, MCP423x, MCP425x Digital Potentiometers offer a variety of configurations simplifying design while minimizing cost, package size, and pin count.