PIC24F32KA302-I/ML
Microchip Technology
579-PIC24F32KA302IML
PIC24F32KA302-I/ML
Fabricante:
Descripción:
Microcontroladores de 16 bits - MCU 32KB 2KBRM 512B EEP 16MIPS 12b ADC CTMU
Modelo ECAD:
En existencias: 7,177
Existencias:
7,177 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
7 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica para cantidades superiores a las que se muestran.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
Embalaje alternativo
N.º de artículo del Fabricante:
Embalaje:
Reel, Cut Tape
Disponibilidad:
En existencias
Precio:
Mín.:
1
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
QFN-28
32 MHz
12 bit
24 I/O
1.8 V
3.6 V
- 40 C
+ 85 C
Marca: Microchip Technology
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
Tipo de memoria de programa: Flash
Cantidad de empaque de fábrica: 61
Peso de la unidad: 67.700 mg
Microchip Technology Microcontrollers (MCUs) with Integrated ADCs are a cost-effective, low-power PIC24F family of MCUs that feature devices with eXtreme Low Power (XLP) technology. These devices also include 16MHz performance and dual-partition memory with up to 1024KB of Flash and a rich Core Independent Peripherals (CIPs) set. With Flash memory densities ranging from 16KB to 1MB and packages ranging from 28–121 pins, the PIC24F family gives the user a differentiated general-purpose MCU ideal for many space-constrained, low-power, cost-sensitive industrial, audio, and consumer applications. The Microchip PIC24F portfolio also offers an upgrade in features and peripherals for applications pushing the boundaries of 8-bit MCU capabilities, making it the ideal migration device for former 8-bit MCU users.