RM322-059-202-5900
Molex / AirBorn
479-RM322592025900
RM322-059-202-5900
Fabricante:
Descripción:
Conectores Rectangulares Mil Spec. CONNECTOR, R SERIES
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
11 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 10   Múltiples: 1
Precio ext.
100 Presupuesto
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Molex
Categoría de producto: Conectores Rectangulares Mil Spec.
RoHS: N
Receptacles
59 Position
3 Row
Through Hole
Board Mount
Socket (Female)
Gold
MIL-DTL-55302
R Series
Straight
Marca: Molex / AirBorn
Material del contacto: Beryllium Copper, Brass
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: Not Available
Régimen de corriente: 3 A
Material del alojamiento: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Temperatura de trabajo máxima: + 125 C
Temperatura de trabajo mínima: - 65 C
Paso: 1.91 mm
Tipo de producto: Rectangular MIL Spec Connectors
Cantidad de empaque de fábrica: 1
Subcategoría: MIL-Spec / MIL-Type
Nombre comercial: AirBorn
Régimen de voltaje: 750 V
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
R-Series Interconnects
AirBorn / Molex R-Series Interconnects offer a wide range of termination, configuration, mounting & hardware options. The R Series Interconnects feature a rugged & reliable contact design for use in extreme environments. R-Series' Card-Edge SMT connectors enable tight spacing of board-level components. Other features include 0.075" (1.905mm) contact spacing, 2, 3, 4 & 6 row options, and 10-604 contacts. R-series interconnects are key components within the Space Shuttle and Mars Rover programs.
R Series Connectors
AirBorn / Molex R Series Connectors are available in a large array of termination, configuration, mounting, and hardware options. With a rugged contact design, these connectors offer reliable performance, particularly in extreme environments. AirBorn / Molex R Series Connectors feature 2-, 3-, 4-, and 6-row options with 10-604 contacts, and 0.075" (1.905mm) contact spacing. These connectors are offered in straight, right-angle, card-edge, I/O, and connector saver models.