BZX84W-B9V1F
Nexperia
771-BZX84W-B9V1F
BZX84W-B9V1F
Fabricante:
Descripción:
Diodos Zener The factory is currently not accepting orders for this product.
Modelo ECAD:
En existencias: 9,703
Existencias:
9,703 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Se establece un tiempo de entrega prolongado para este producto.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio unitario:
Precio ext.:
Est. Tarifa:
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 10000)
Cantidad Precio unitario
Precio ext.
Cinta cortada / MouseReel™
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Nexperia
Categoría de producto: Diodos Zener
RoHS:
9.1 V
SMD/SMT
SOT-323-3
275 mW
2 %
500 nA
15 Ohms
- 55 C
+ 150 C
Single
5 mA
Reel
Cut Tape
MouseReel
BZX84W
Marca: Nexperia
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: MY
Altura: 1.1 mm
Ir - Corriente inversa: 500 nA
Longitud: 2.2 mm
Tipo de producto: Zener Diodes
Cantidad de empaque de fábrica: 10000
Subcategoría: Diodes & Rectifiers
Vf - Tensión directa: 900 mV
Coeficiente de temperatura de voltaje: 5.5 mV/K
Ancho: 1.35 mm
Corriente Zener: 500 nA
Alias de las piezas n.º: 934660393135
Peso de la unidad: 6 mg
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
The factory is currently not accepting orders for this product.
CNHTS:
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
SOT323 Surface-Mounted Package Products
Nexperia SOT323 Surface-Mounted Package Products offer a plastic, 3 leads, 1.3mm pitch, 2mm x 1.25mm x 0.95mm body surface-mounted package. The SOT23 package has been a constant for the last 50 years, leading to many offspring, such as the SOT223 and SOT323. The SOT323 offers an industry code of SC-70, a descriptive code of SOT (small outline transistor), and a footprint area of 6.23mm2.
BZX84W Zener Diodes
Nexperia BZX84W Zener Diodes are general-purpose, featuring a wide working voltage range of nominal 2.4V to 75V. The BZX84W Diodes offer a forward current (IF) of 200mA, total power dissipation of 275mW, and a junction temperature of 150°C. The BZX84W is available in a SOT323 (SC-70) leadless very small Surface-Mounted Device (SMD) plastic package. The Nexperia BZX84W Zener Diodes are ideal for general regulation functions and high-frequency applications.