MPM12A04I12CR02
NorComp
636-MPM12A04I12CR02
MPM12A04I12CR02
Fabricante:
Descripción:
Cables de sensores/cables de actuadores M12 4P ML BRSS/NKL REAR M16 12 PIGTAIL
Modelo ECAD:
En existencias: 15
Existencias:
15 Se puede enviar inmediatamente
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
1,000 Presupuesto
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
NorComp
Categoría de producto: Cables de sensores/cables de actuadores
RoHS:
REACH - SVHC:
M12
4 Position
Male
A Coded
304.8 mm (12 in)
4 A
250 V
24 AWG
Black
IP67
M12 PIG TAIL
Bulk
Marca: NorComp
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: TW
Tipo de producto: Sensor Cables / Actuator Cables
Cantidad de empaque de fábrica: 10
Subcategoría: Cable Assemblies
Nombre comercial: VULCON
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
TARIC:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Medical Interconnect Solutions
VULCON™ Circular Connectors
NorComp VULCON™ Circular Connectors offer a robust, waterproof cable-to-panel interface for demanding end-use applications. The VULCON connectors are available in 5mm, 8mm, and 12mm diameters with IP67/IP68 rated performance. The M5 circular connectors are highly versatile, with a compact, space-saving design for demanding applications. The M8 and M12 components conform to industry-standard Bus specs and are intermateable with various competitive products. The M16 connectors pin configurations are available in 3-pin, 4-pin, 5-pin, 6-pin, 7-pin, and 8-pin.
VULCON™ M12 Pigtails Circular Metric Connectors
NorComp VULCON™ M12 Pigtails Circular Metric Connectors are available with 4, 5, and 8 contacts, a 4A maximum current, and a 250V voltage range. The M12 Pigtails series includes 6" and 12" standard lengths and has both female and male options. NorComp VULCON™ M12 Pigtails Circular Metric Connectors have an IP67/68 rating and a -40°C to +85°C operating temperature range.