ECW-FD2J474JQ
Panasonic
667-ECW-FD2J474JQ
ECW-FD2J474JQ
Fabricante:
Descripción:
Capacitores de películas 630VDC 0.47uF 5% MPP L/S=15mm
Modelo ECAD:
En existencias: 636
Existencias:
636 Se puede enviar inmediatamente
RoHS:
0.47 uF
630 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
15 mm (0.591 in)
17.8 mm (0.701 in)
19.7 mm (0.776 in)
General Film Capacitors
5 %
2 Pin
7.8 mm (0.307 in)
Crimped
- 40 C
+ 105 C
ECWF(D)
Bulk
Marca: Panasonic
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Tipo de producto: Film Capacitors
Cantidad de empaque de fábrica: 1000
Subcategoría: Capacitors
Tipo: Metallized Polypropylene
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
ECW-F(D) Metallized Plastic Film Caps
Panasonic ECW Series Metallized Plastic Film Capacitors are now available in ECW-F(D) 450VDC. The ECW-F(D) are designed for DC applications that do not require a significant amount of pulse current, and for power factor correction and residential electronics applications. The built-in fuse function, combined with the small case size, make them appropriate for any application requiring DC linkage. Panasonic ECW Series Metallized Plastic Film Capacitors are small, low loss polypropylene capacitors with excellent frequency characteristics and low hum. The capacitors are available in 250VDC, 450VDC, and 630VDC, and 800VDC with a capacitance range from 0.1µF to 6.8µF (250VDC, 450VDC, and 630VDC), and from 0.010µF to 0.047µF (800VDC).
ECW Metallized Plastic Film Capacitors
Panasonic Electronic Components ECW series Metallized Plastic Film Capacitors are small, low loss polypropylene capacitors with excellent frequency characteristics and low hum. The capacitors are available in 250VDC, 450VDC, and 630VDC, and 800VDC with a capacitance range from 0.1µF to 6.8µF (250VDC, 450VDC, and 630VDC), and from 0.010µF to 0.047µF (800VDC). Applications for the ECW series include Lighting Control, Inverter Circuits, Active Filter Circuits, Snubber Circuits, High Frequency, and High Current Circuits.
Stacked Metallized Film Capacitors
Panasonic Stacked Metallized Film Capacitors small in size and large in capacitance. The low ESR capacitors feature a tight capacitance tolerance with stable capacitance vs frequent voltage. Panasonic Stacked Metallized Film Capacitors are available in a voltage range of 16VDC to 3000VDC and a capacitance range of .0001µF to 6.8µF, depending on the series. Target markets include audio, telecommunication, and lighting.