BWHP00161008R18H00
Pulse Electronics
673-BWHP161008R18H00
BWHP00161008R18H00
Fabricante:
Descripción:
Inductores de RF - SMD Chilisin RF inductor Wire Wound-STD
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
10 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 12000   Múltiples: 4000
Precio ext.
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 4000)
Productos similares
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Pulse
Categoría de producto: Inductores de RF - SMD
RoHS:
1.6 mm x 1 mm x 0.82 mm
Unshielded
180 nH
3 %
310 mA
1.5 Ohms
- 40 C
+ 125 C
48
1.3 GHz
Standard
1.6 mm
1 mm
0.82 mm
Ceramic
BWHP
Reel
Marca: Pulse Electronics
Tipo de núcleo: Wire Wound
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: VN
Estilo de montaje: PCB Mount
Producto: RF Inductors
Tipo de producto: RF Inductors - Leaded
Cantidad de empaque de fábrica: 4000
Subcategoría: Inductors, Chokes & Coils
Estilo de terminación: SMD/SMT
Frecuencia de prueba: 100 MHz
Alias de las piezas n.º: HP0603-R18H-N
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
SMD Wire Wound Chip Inductors
Pulse Electronics SMD Wire Wound Chip Inductors offer a 1nH to 820nH inductance range and a 1.4A maximum DC current rating. These inductors include many series that are available with power, ferrite, and ceramic chips. The ceramic chip inductors are designed for impedance matching and filtering, and the ceramic body and wire-wound construction provides high Q and SRFs. The ferrite chip inductors include the BWQC, BWQV, BWLM, and BWNL series. The BWQC series offers low DC resistance, high current capacity, and high impedance characteristics, while the BWQV miniature chip inductors are wound on a special ferrite core. Both BWLM and BWNL series ferrite core inductors feature strong solderability by reflow soldering and soldering iron and can be mounted automatically. The power chip inductors feature a specially designed ferrite core that provides magnetic shielding, and the wire-wound ferrite construction provides extremely low DCR and high rating current. Pulse Electronics SMD Wire Wound Chip Inductors are ideal for a variety of applications, including notebook computers, base stations, GPS receivers, and personal computers.