FAD1-08025CHMW12
Qualtek
562-FAD1-08025CHMW12
FAD1-08025CHMW12
Fabricante:
Descripción:
Ventiladores tangenciales CC DC FAN 80x25mm 12VDC Hydro WIRE
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 500   Múltiples: 500
Qualtek
Categoría de producto: Ventiladores tangenciales CC
RoHS:
Axial
80 mm
25 mm
80 mm
12 VDC
32.4 CFM (0.92 m3/min)
2500 RPM
Hydro Dynamic
29.4 dBA
1.44 W
Plastic
Wire Leads - 2
FAD1-08025
Marca: Qualtek
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Tipo de corriente: DC
Tipo de presión: 2.6 mmAq
Tipo de producto: DC Fans
Cantidad de empaque de fábrica: 500
Subcategoría: Fans, Blowers & Accessories
Peso de la unidad: 86 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
FAD1 DC Axial Fans
Qualtek Electronics FAD1 DC Axial Fans are offered in a large variety of bearing types: 2-Ball, 1-Ball 1-Sleeve, Sleeve, and Hydro-Dynamic with a wide range of speeds. The FAD1 fans are available from 3.3VDC to 60VDC and sizes from 20mm to 254mm with a large array of functions and special features. The DC axial fans are produced in high tech facilities assuring high-quality standards with large production capabilities.
AC, DC, and HPLC AC Axial Fans
Qualtek Electronics offers a complete line of low-cost AC and DC axial fans produced in high-tech facilities, assuring high-quality standards with large production capabilities. Qualtek Electronics AC and DC fans are offered in four bearing types: 2-Ball, 1-Ball 1-Sleeve, Sleeve, and Hydro-Dynamic with various speeds. AC fans are available from 115VAC to 230VAC and sizes from 60mm to 280mm. DC fans are available from 3.3VDC to 60VDC and sizes from 20mm to 254mm. The axial fans offer an array of functions and special features.