REM5E-0512D/R10/A
RECOM Power
919-REM5E-0512DR10A
REM5E-0512D/R10/A
Fabricante:
Descripción:
Convertidores DC/DC: orificio pasante 5W 4.5-9Vin +/-12Vout 208mA
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
17 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
510 Presupuesto
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
RECOM
Categoría de producto: Convertidores DC/DC: orificio pasante
RoHS:
Isolated
2 Output
5 W
5 V
4.5 V
9 V
12 V
208 mA
- 12 V
208 mA
10 kV
DIP-24
31.8 mm (1.252 in)
20.3 mm (0.799 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical
REM5E
Marca: RECOM Power
Conformidad: ANSI; CB; CAN/CSA; EAC; ERP; IEC; REACH; RoHS; UL
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: TW
Voltaje de entrada: 4.5 V to 9 V
Temperatura de trabajo máxima: + 80 C
Temperatura de trabajo mínima: - 40 C
Estilo de montaje: Through Hole
Empaquetado: Tube
Producto: Isolated
Tipo de producto: Isolated DC-DC Converters
Cantidad de empaque de fábrica: 15
Subcategoría: DC-DC Converters
Nombre comercial: Medline DC/DC
Alias de las piezas n.º: 51001283
Peso de la unidad: 14 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
REMxE Medical Grade DC/DC Converters
RECOM Power REMxE Medical Grade DC/DC Converters feature reinforced 250VAC continuous working isolation with greater than 8mm creepage/clearance. These converters offer a compact DIP24 package with industry standard pinouts. The REMxE converters also feature tightly regulated single/dual outputs, under-voltage lock-out, short-circuit protection, over-current protection, and over-voltage protection. These converters are UL marked and certified to CB, IEC, EN, ANSI/AAMI 60601 3rd. Ed. safety, and 4th Ed. EMC medical standards. RECOM Power REMxE converters are 2MOPP compliant and provide a 2:1 wide input range. The low 1μA leakage current makes these converters suitable for medical Body (B), Body Floating (BF), and Cardiac Floating (CF) applications.