RAA2230114GSP#HA0
Renesas / Intersil
968-RAA2230114GSPHA0
RAA2230114GSP#HA0
Fabricante:
Descripción:
Reguladores de voltaje de conmutación 700V Buck Regluator, 300mA, 8ld SOIC, 2,500pc T&R
Modelo ECAD:
En existencias: 2,334
Existencias:
2,334 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio unitario:
Precio ext.:
Est. Tarifa:
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 2500)
Cantidad Precio unitario
Precio ext.
Cinta cortada / MouseReel™
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Renesas Electronics
Categoría de producto: Reguladores de voltaje de conmutación
RoHS:
SMD/SMT
SOIC-8
Boost, Buck
3.3 V
1 Output
375 V
103 uA
33 kHz
- 40 C
+ 125 C
RAA223011
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marca: Renesas / Intersil
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: TW
Kit de desarrollo: RTKA223011DE0000BU
Sensibles a la humedad: Yes
Corriente de suministro operativa: 1.6 mA
Tipo de producto: Switching Voltage Regulators
Cantidad de empaque de fábrica: 2500
Subcategoría: PMIC - Power Management ICs
Tipo: AC-DC Buck Regulator
Peso de la unidad: 1 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
USHTS:
ECCN:
EAR99
RAA2230xx 700V Non-Isolated AC-DC Buck Regulators
Renesas Electronics RAA2230xx Non-Isolated AC-DC Buck Regulators feature an integrated 700V MOSFET capable of delivering up to 8.0W output power, with an output voltage as low as 3.3V, with various package options. The RAA2230xx regulators include a unique constant-off-time control method that helps achieve ultra-low standby power, negligible EMI, and no audible noise. These devices also support secondary-side-feedback isolated flyback topology. Additional features include input brownout protection that prevents input circuitry from the overcurrent at low input voltage and hiccup protections for output fault conditions such as short-circuit, overload, and open feedback. Renesas Electronics RAA2230xx Non-Isolated AC-DC Buck Regulators are available in SOIC-7, SOIC-8, and TSOT23-5 package options.
RAA223011 700V Non-Isolated AC-DC Buck Regulator
Renesas Electronics RAA223011 700V Non-Isolated AC-DC Buck Regulator features ultra-low standby power and an integrated 700V MOSFET capable of delivering up to 4.0W output power. It supports output voltage as low as 3.3V. The RAA223011 combines constant off-time control for heavy load and Pulse Frequency Modulation (PFM) for light-load operation. Constant off-time controls switching frequency above the audible frequency of approximately 30kHz. PFM eliminates any potential audible noises while offering superior light-load efficiency and ultra-low power consumption (<10mW at no load). Efficiency is achieved up to 80%. The RAA223011 also features built-in frequency dithering which further reduces EMI noise.