CSRN2010FKR220
SEI Stackpole
708-CSRN2010FKR220
CSRN2010FKR220
Fabricante:
Descripción:
Resistores de detección de corriente - SMD RES CS, 2010, 0.22 ohm, 1%, 1W
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
17 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 1000   Múltiples: 1000
Precio ext.
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 1000)
Productos similares
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
SEI Stackpole
Categoría de producto: Resistores de detección de corriente - SMD
RoHS:
Reel
CSRN
220 mOhms
1 W
1 %
250 PPM / C
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.6 mm (0.024 in)
- 55 C
+ 155 C
Thick Film
2 Terminal
SMD/SMT
Aplicación: Current Sense
Marca: SEI Stackpole
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: TW
Estilo de montaje: PCB Mount
Cantidad de terminales: 2 Terminal
Tipo de producto: Current Sense Resistors
Cantidad de empaque de fábrica: 1000
Subcategoría: Resistors
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
CSx Current Sense Resistors
Stackpole Electronics CSx Current Sense Resistors are all lead- and halogen-free modules and include multiple series: CSRF, CSR, CSRN, CSNL, CSS, and CSSH. The CSRF series resistors feature current handling up to 26A, TCR down to ±50ppm/°C, and wide resistance range, and a high power rating of up to 5W. The CSR/CSRN resistors offer sizes ranging from 0201 to 1225 and power ratings up to 3W. The CSRN series includes sizes 0815, 2010, and 2512 with narrow terminations. The CSNL metal element current sensing resistors provide resistance ratings down to 1/2mΩ, a high-power design, and current handling up to 63A, and non-standard resistance values are available. The CSS/CSSH series includes standard and high-power (CSSH) options with a high-temperature performance of up to +225°C and AEC-Q200 qualification. Stackpole Electronics CSx Current Sense Resistors are REACH compliant and 100% RoHS compliant without exemption.