RNCP0805FTD49K9
SEI Stackpole
708-RNCP0805FTD49K9
RNCP0805FTD49K9
Fabricante:
Descripción:
Resistores de película fina - SMD 49.9KOhms 0805 0.25W 100ppm 1% HiPwr Anti-Sulfu
Modelo ECAD:
En existencias: 65,409
Existencias:
65,409 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio unitario:
Precio ext.:
Est. Tarifa:
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 5000)
Cantidad Precio unitario
Precio ext.
Cinta cortada / MouseReel™
Reel
Cut Tape
MouseReel
RNCP
49.9 kOhms
1 %
100 PPM / C
0805
2 mm (0.079 in)
0.2 mm (0.008 in)
0.5 mm (0.02 in)
- 55 C
+ 155 C
250 mW (1/4 W)
200 V
Aplicación: High Power
País de origen: TW
Características: Anti-Sulfur Resistors
Estilo de montaje: PCB Mount
Tipo de producto: Thin Film Resistors
Cantidad de empaque de fábrica: 5000
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
High Power Thin Film Resistors
Stackpole Electronics High Power Thin Film Resistors are constructed with an inner termination engineered to deter sulfur contamination. This Stackpole resistor lineup includes the RNCP and RNAN series. The RNCP resistors provide higher power ratings than standard thick film chips with up to 1W maximum power, 50V to 200V maximum working voltage range, and a 100V to 400V maximum overload voltage range. The RNAN resistors are AEC-Q200 compliant and are constructed with thin film technology on an aluminum nitride substrate. The RNAN series offers up to 6W maximum power, 75V or 100V maximum working voltage, and a 150V or 200V maximum overload voltage. Both the RNCP and RNAN thin film resistors are available in a wide range of sizes, from 0603 to 2512.