RPC0603FT2R20-HP
SEI Stackpole
708-RPC0603FT2R20-HP
RPC0603FT2R20-HP
Fabricante:
Descripción:
Resistores de película gruesa - SMD RES, PULSE, 0603, 2.2 ohm, 1%, 0.25W
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 5000   Múltiples: 5000
Precio ext.
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 5000)
RPC
2.2 Ohms
250 mW (1/4 W)
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)
High Power
Tipo de producto: Thick Film Resistors
Cantidad de empaque de fábrica: 5000
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
Stackpole Electronics Thick Film RPC Pulse Withstanding Resistors offer up to 1.5W power rating, 500V maximum working voltage, and REACH compliance. These resistors feature a broad resistance range, excellent pulse-withstanding performance, and higher anti-surge performance compared to the RMCF series. Stackpole Electronics Thick Film RPC Pulse Withstanding Resistors are untrimmed for 5% and wider tolerances and limited trim for 1% and tighter tolerances, with an operating temperature range of -55°C to +155°C.