RPC1206FT43K0
SEI Stackpole
708-RPC1206FT43K0
RPC1206FT43K0
Fabricante:
Descripción:
Resistores de película gruesa - SMD RES, PULSE, 1206, 43 Kohm, 1%, 0.33W
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 5000   Múltiples: 5000
Precio ext.
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 5000)
RPC
43 kOhms
330 mW (1/3 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.55 mm (0.022 in)
Automotive Grade
Tipo de producto: Thick Film Resistors
Cantidad de empaque de fábrica: 5000
Stackpole Electronics Thick Film RPC Pulse Withstanding Resistors offer up to 1.5W power rating, 500V maximum working voltage, and REACH compliance. These resistors feature a broad resistance range, excellent pulse-withstanding performance, and higher anti-surge performance compared to the RMCF series. Stackpole Electronics Thick Film RPC Pulse Withstanding Resistors are untrimmed for 5% and wider tolerances and limited trim for 1% and tighter tolerances, with an operating temperature range of -55°C to +155°C.