LDK120M33R
STMicroelectronics
511-LDK120M33R
LDK120M33R
Fabricante:
Descripción:
Reguladores de tensión LDO 200 mA low quiescent Very low noise LDO
Modelo ECAD:
En existencias: 7,106
Existencias:
7,106 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio unitario:
Precio ext.:
Est. Tarifa:
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 3000)
Cantidad Precio unitario
Precio ext.
Cinta cortada / MouseReel™
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
STMicroelectronics
Categoría de producto: Reguladores de tensión LDO
RoHS:
SMD/SMT
SOT-23-5
3.3 V
200 mA
1 Output
Positive
100 uA
1.9 V
5.5 V
Fixed
- 40 C
+ 125 C
100 mV
LDK120
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marca: STMicroelectronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Regulación de carga: 0.006 %/mA
Corriente de suministro operativa: 50 uA
Tipo de producto: LDO Voltage Regulators
Cantidad de empaque de fábrica: 3000
Subcategoría: PMIC - Power Management ICs
Peso de la unidad: 6.300 mg
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
LDK120M SOT-23-5L Low Dropout Voltage Regulators
STMicroelectronics LDK120M SOT-23-5L Low Dropout (LDO) Voltage Regulators provide 200mA of maximum current from an input supply voltage in the range of 1.9V to 5.5V, with a typical dropout voltage of 100mV. They are stabilized with a ceramic capacitor on the output. The very low drop voltage, low quiescent current and low noise features makes these devices suitable for low power battery-powered applications. An enable logic control function puts the LDK120M in shutdown mode allowing a total current consumption lower than 1μA. These devices also include a short-circuit constant current limiting and thermal protection.
Low Dropout (LDO) Regulators
LDK120x Low Drop Voltage Regulators
STMicroelectronics LDK120x Low Drop Voltage Regulators provide 200mA of maximum current from an input supply voltage of 1.9V to 5.5V, with a typical dropout voltage of 100mV. They are stabilized with a ceramic capacitor on the output. The low drop voltage, low quiescent current, and low noise features make this series suitable for low-power, battery-powered applications. An enable logic control function puts the LDK120x in shutdown mode, allowing a total current consumption lower than 1μA. STMicroelectronics LDK120x Low Drop Voltage Regulators offer a short-circuit constant current limiting and thermal protection.
Ultralow Dropout LDOs
STMicroelectronics Ultra Low Dropout LDOs are a wide range of low and medium-power LDO regulators with ultralow dropout and fast transient response. These ultralow LDOs simplify the design of high-efficiency, cost-effective linear power management (from 50mA to 3A of continuous load current). This makes them ideal for DSPs, MCUs, and FPGAs.