STM32WB35CCU6A
STMicroelectronics
511-STM32WB35CCU6A
STM32WB35CCU6A
Fabricante:
Descripción:
Microcontroladores ARM - MCU Ultra-low-power dual core Arm Cortex-M4 64MHz Cortex-M0+ 32MHz 256Kbytes Flash
Modelo ECAD:
En existencias: 1,993
Existencias:
1,993 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
4,680 Presupuesto
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
STMicroelectronics
Categoría de producto: Microcontroladores ARM - MCU
RoHS:
STM32WB
SMD/SMT
UFQFPN-48
ARM Cortex M4
256 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
72 I/O
256 kB
1.71 V
3.6 V
- 40 C
+ 105 C
Tray
Marca: STMicroelectronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Tipo de Ram de datos: SRAM
Tipo de interfaz: I2C, SPI
Sensibles a la humedad: Yes
Tipo de producto: ARM Microcontrollers - MCU
Tipo de memoria de programa: Flash
Cantidad de empaque de fábrica: 1560
Subcategoría: Microcontrollers - MCU
Nombre comercial: STM32
Peso de la unidad: 100 mg
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
TARIC:
ECCN:
5A992.C
Wireless Connectivity Solutions
STMicroelectronics Wireless Connectivity Solutions are a portfolio of wireless technology products that feature specific communication ranges, power efficiencies, latencies, bandwidths, and networking topologies. These are important parameters defined by the many standard communication protocols available. With the growing importance of wireless sensor networks and Internet of Things-related devices, there is virtually no electronic system that doesn't require wireless connectivity. Typical uses are consumer to industrial applications like wearable devices, smart-buildings, home-automation, asset-tracking solutions, or medical devices. ST’s portfolio offers an extensive variety of RF solutions covering most of the key protocols and standards and proprietary radio solutions. This includes ultra-low-power RF transceivers, network processors ICs, and a comprehensive family of Wireless System-on-Chips, including pre-certified wireless modules to simplify quick adoption of those technologies. The ST wireless portfolio covers the widest range of connectivity technologies including sub-1GHz long-range networking devices (enabling LoRaWAN®, Sigfox, and Wireless M-Bus connectivity), 60GHz short-range millimeter-wave RF, Bluetooth® LE, 802-15-4, OpenThread, LTE Cat 1, and Narrowband IoT. To speed time to market, reference designs and RF modules are available as a complete development ecosystem and framework with software packages, tools, protocol stacks, example applications, evaluation boards, and quick-start tutorials. This represents an all-in-one solution for a smarter and more connected world with the most sustainable wireless technologies.