STM32WB5MMGH6TR
STMicroelectronics
511-STM32WB5MMGH6TR
STM32WB5MMGH6TR
Fabricante:
Descripción:
Módulos multiprotocolo Ultra-low-power dual core MCU 64 MHz Cortex-M0+ 32MHz 1 Mbyte Bluetooth LE
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
0
Aún puede comprar este producto que se encuentra pendiente.
Plazo de entrega de fábrica:
30 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio unitario:
Precio ext.:
Est. Tarifa:
Empaque:
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 1800)
Cantidad Precio unitario
Precio ext.
Cinta cortada / MouseReel™
3,600 Presupuesto
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
STMicroelectronics
Categoría de producto: Módulos multiprotocolo
RoHS:
STM32WB
2.4 GHz
6 dBm
I2C, USART, USB
1.7 V
3.6 V
- 40 C
+ 85 C
Chip
7.3 mm x 11 mm x 1.34 mm
Bluetooth 5.3
802.15.4 (ANT, Thread, Zigbee)
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marca: STMicroelectronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: TW
Sensibles a la humedad: Yes
Tipo de producto: Multiprotocol Modules
Cantidad de empaque de fábrica: 1800
Subcategoría: Wireless & RF Modules
Nombre comercial: STM32
Alias de las piezas n.º: STM32WB5MMGH6
Peso de la unidad: 273 mg
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
USHTS:
ECCN:
5A992.C
STM32WB5MMG 2.4GHz Wireless Module
STMicroelectronics STM32WB5MMG 2.4GHz Wireless Module is an ultra-low-power and small form factor certified wireless module. This module supports BLUETOOTH® Low Energy (BLE) 5.0, Zigbee® 3.0, OpenThread, dynamic and static concurrent modes, and 802.15.4 proprietary protocols. Based on the STMicroelectronics STM32WB55VGY wireless microcontroller, the STM32WB5MMG Module provides best-in-class RF performance. The STM32WB5MMG Wireless Module supports fully integrated BOM including 32MHz radio and 32KHz RTC crystals. The STM32WB5MMG requires no RF expertise and is the best way to speed-up any development and to reduce associated costs. The module is completely protocol stack royalty-free. Typical applications include lighting and home automation, wireless audio devices, wellness, healthcare, beacons and accessories, personal trackers, gaming, smart locks, and industrial.
Wireless Connectivity Solutions
STMicroelectronics Wireless Connectivity Solutions are a portfolio of wireless technology products that feature specific communication ranges, power efficiencies, latencies, bandwidths, and networking topologies. These are important parameters defined by the many standard communication protocols available. With the growing importance of wireless sensor networks and Internet of Things-related devices, there is virtually no electronic system that doesn't require wireless connectivity. Typical uses are consumer to industrial applications like wearable devices, smart-buildings, home-automation, asset-tracking solutions, or medical devices. ST’s portfolio offers an extensive variety of RF solutions covering most of the key protocols and standards and proprietary radio solutions. This includes ultra-low-power RF transceivers, network processors ICs, and a comprehensive family of Wireless System-on-Chips, including pre-certified wireless modules to simplify quick adoption of those technologies. The ST wireless portfolio covers the widest range of connectivity technologies including sub-1GHz long-range networking devices (enabling LoRaWAN®, Sigfox, and Wireless M-Bus connectivity), 60GHz short-range millimeter-wave RF, Bluetooth® LE, 802-15-4, OpenThread, LTE Cat 1, and Narrowband IoT. To speed time to market, reference designs and RF modules are available as a complete development ecosystem and framework with software packages, tools, protocol stacks, example applications, evaluation boards, and quick-start tutorials. This represents an all-in-one solution for a smarter and more connected world with the most sustainable wireless technologies.