STTH30W02CW
STMicroelectronics
511-STTH30W02CW
STTH30W02CW
Fabricante:
Descripción:
Rectificadores Turbo 2 ultrafast 2x15A 200V 0.9VF
Modelo ECAD:
En existencias: 986
Existencias:
986 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
STMicroelectronics
Categoría de producto: Rectificadores
RoHS:
Through Hole
TO-247
200 V
30 A
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Dual Common Cathode
1.1 V
140 A
50 uA
200 ns
+ 175 C
STTH30W02C
Tube
Marca: STMicroelectronics
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Producto: Rectifiers
Tipo de producto: Rectifiers
Cantidad de empaque de fábrica: 600
Subcategoría: Diodes & Rectifiers
Peso de la unidad: 6.500 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Turbo 2 Ultrafast Recovery Diodes
STMicroelectronics Ultrafast Turbo 2 Rectifiers are ultrafast diodes available from 200V to 600V with various VF/Trr trade-offs to achieve the best performance for any application. These devices are ideal for PFC and solar inverters applications. They guarantee the same efficiency as SiC diodes in a conventional PFC, for a much cheaper application cost. All devices are rated up to 175°C operating junction temperature, as a result of the reduced leakage currents.