STTH60L06W
STMicroelectronics
511-STTH60L06W
STTH60L06W
Fabricante:
Descripción:
Rectificadores RECTIFIER
Modelo ECAD:
En existencias: 858
Existencias:
858 Se puede enviar inmediatamente
RoHS:
Through Hole
DO-247-2
600 V
60 A
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Single
1.55 V
600 A
50 uA
70 ns
- 65 C
+ 175 C
STTH60L06
Tube
Marca: STMicroelectronics
País de ensamblaje: FR
País de difusión: Not Available
País de origen: FR
Producto: Rectifiers
Tipo de producto: Rectifiers
Cantidad de empaque de fábrica: 600
Subcategoría: Diodes & Rectifiers
Peso de la unidad: 50 mg
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Ultrafast Rectifiers
STMicroelectronics ultrafast diodes are available from from 200V to 1200V with various VF/tRR trade-offs to achieve the best performance for any application. In PFC and solar inverters, STMicroelectronics now offers the BC²™ solution in addition to Tandem and Turbo2 devices. BC² guarantees the same efficiency as SiC diodes in a conventional PFC, for a much cheaper application cost. All STMicroelectronics ultrafast rectifiers are rated up to 175°C operating junction temperature, as a result of reduced leakage currents.