LL032-92SP-92SP-0610
Samtec
200-03292SP92SP0610
LL032-92SP-92SP-0610
Fabricante:
Descripción:
Ensambles de cable RF 32 GHz Nitrowave High-Performance Cable Assembly, 2.92 mm Plug to 2.92 mm Plug, 610 mm
Ciclo de vida:
Nuevo producto:
Lo nuevo de este fabricante.
Modelo ECAD:
En existencias: 3
Existencias:
3 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
1 semana Tiempo estimado de producción de fábrica para cantidades superiores a las que se muestran.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
50 Presupuesto
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Samtec
Categoría de producto: Ensambles de cable RF
RoHS:
2.92 mm
Plug (Male)
Straight
2.92 mm
Plug (Male)
Straight
610 mm (24.016 in)
50 Ohms
32 GHz
Yellow
Bag
Marca: Samtec
Conector Polaridad A: Normal
Conector Polaridad B: Normal
Material del contacto: Copper
Revestimiento del contacto: Gold
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: US
Banda de frecuencias: 0 Hz to 32 GHz
Frecuencia mínima: 0 Hz
Tipo de producto: RF Cable Assemblies
Serie: LL032
Subcategoría: Cable Assemblies
Nombre comercial: Nitrowave
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
Ensambles de cables RF de alto rendimiento Nitrowave™
Samtec Nitrowave™ High-Performance RF Microwave Cable Assemblies offer improved stability with flexure and Nitrowave cable technology. The coaxial structure, designed with an outer jacket in distinctive Samtec orange, is built to meet the increasing demands of the aerospace, defense, computer, and instrumentation markets. Nitrowave cable assemblies provide optimized performance at frequencies that go beyond traditional industry targets to support emerging applications. These cable assemblies are phase- and amplitude-stable with flexure and feature lower-density dielectric ratings, state-of-the-art shielding techniques, silver plating enhancements, and mechanical and environmental robustness. Specifications include 50Ω impedance, -90dB minimum shielding effectiveness, and a wide temperature range of -65°C to +125°C.