TSDF-10-S-S
Samtec
200-TSDF10SS
TSDF-10-S-S
Fabricante:
Descripción:
Alojamientos de cables y cabecera .050 Tiger Eye Discrete Wire
Modelo ECAD:
En existencias: 20
Existencias:
20 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
1 semana Tiempo estimado de producción de fábrica para cantidades superiores a las que se muestran.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Samtec
Categoría de producto: Alojamientos de cables y cabecera
RoHS:
Wire Housings
Receptacle Housing
10 Position
1.27 mm (0.05 in)
1 Row
1.27 mm (0.05 in)
Cable Mount / Free Hanging
Crimp
Straight
Socket (Female)
TSDF
Tiger Eye Discrete
30 AWG to 28 AWG
- 55 C
+ 125 C
Bulk
Marca: Samtec
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: US
Tipo de producto: Headers & Wire Housings
Cantidad de empaque de fábrica: 1
Subcategoría: Headers & Wire Housings
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
USHTS:
ECCN:
EAR99
TFSDx/TSDF/T1M44 0.050" Discrete Wire Connectors
Samtec TFSD, TFSDT, TSDF, and T1M44-x 0.050" Discrete Wire Connectors and Cable Assemblies feature the high-reliability Tiger Eye™ contact system with shrouded, polarized, and keyed variants. These housings, cable assemblies, and terminals offer a 0.050" (1.27mm) pitch, black LCP insulator, and gold-plated BeCu contacts in a 30AWG to 28AWG range. The 0.050" (1.27mm) Discrete Wire components range from six to 100 positions and mate with the SFM, SFC (-TR requires TFM-WT option), and SFML (-XL option required) sockets.
Discrete Wire Components & Cable Assemblies
Samtec Discrete Wire Components and Cable Assemblies offer significant space savings and design flexibility in cable-to-board, cable-to-cable, and cable-to-panel applications. This discrete wire family is ideal for a variety of industries, including industrial, automation, military, automotive, and medical. The lineup is available in pitches from 1mm to 4.19mm, with a wire range from 30AWG to 16AWG. Samtec Discrete Wire Components and Cable Assemblies feature a comprehensive selection of bodies, contacts, and terminals with rugged latching, individually shrouded or high-reliability Tiger Eye™ contact systems, ultra-micro-power and high-power versions, keying, polarization, and more.
1.27mm Tiger Eye™ Discrete Wire System
Samtec 1.27mm (0.050") Tiger Eye™ Discrete Wire System includes cables, plugs, sockets, and terminal strips designed for micro rugged applications. These products are available as components or complete assemblies and feature the high-reliability Tiger Eye contact system. Samtec 1.27mm Tiger Eye Discrete Wire System offers shrouded, polarized, and keyed products with PVC or Teflon cable. Metal latch and screw-down options are also available.