TW-08-07-G-D-505-SM
Samtec
200-TW0807GD505SM
TW-08-07-G-D-505-SM
Fabricante:
Descripción:
Conectores placa a placa y Mezzanine Flexible Surface Mount Board Stacking Header
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
14 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Samtec
Categoría de producto: Conectores placa a placa y Mezzanine
RoHS:
Headers
16 Position
2 mm (0.079 in)
2 Row
Solder Pin
Vertical
0.505 in
4.9 A
- 55 C
+ 125 C
Gold
Phosphor Bronze
Liquid Crystal Polymer (LCP)
TW
Tube
Marca: Samtec
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: VN
Velocidad de transmisión de datos: 4 Gb/s, 8 Gb/s
Régimen de inflamabilidad: UL 94 V-0
Estilo de montaje: SMD/SMT
Tipo de producto: Board to Board & Mezzanine Connectors
Cantidad de empaque de fábrica: 35
Subcategoría: Board to Board & Mezzanine Connectors
Nombre comercial: Flex Stack
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Flexible Stacking Connectors
Samtec Flex Stacking Board Connectors feature a large variety of board-to-board connectors with design flexibility. These Samtec board-to-board connector systems are available in a variety of pitches, densities, stack heights, orientations, and other standard or modified options, making it easy to find the right connector for any application. Flex-Stack options include one-piece, low profile pass-through, elevated, hermaphroditic, shrouded, coplanar, parallel, and perpendicular. Post heights are adjustable in increments of 0.005” (0.13mm).