ZW-04-10-F-S-445-192
Samtec
200-ZW0410FS445192
ZW-04-10-F-S-445-192
Fabricante:
Descripción:
Conectores placa a placa y Mezzanine Flexible Board Stacking Header
Modelo ECAD:
Disponibilidad
Existencias:
No en existencias
Plazo de entrega de fábrica:
2 Semanas Tiempo estimado de producción de fábrica.
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Samtec
Categoría de producto: Conectores placa a placa y Mezzanine
RoHS:
Headers
4 Position
2.54 mm (0.1 in)
1 Row
Solder
Vertical
0.445 in
- 55 C
+ 125 C
Gold
Phosphor Bronze
Polyester
ZW
Bulk
Aplicación: Board-to-Board, Cable
Marca: Samtec
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: VN
Régimen de inflamabilidad: UL 94 V-0
Estilo de montaje: Throuh Hole
Cantidad de empaque de fábrica: 1
Largo del puesto de terminación: 0.192 in
Nombre comercial: Flex Stack
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Flexible Stacking Connectors
Samtec Flex Stacking Board Connectors feature a large variety of board-to-board connectors with design flexibility. These Samtec board-to-board connector systems are available in a variety of pitches, densities, stack heights, orientations, and other standard or modified options, making it easy to find the right connector for any application. Flex-Stack options include one-piece, low profile pass-through, elevated, hermaphroditic, shrouded, coplanar, parallel, and perpendicular. Post heights are adjustable in increments of 0.005” (0.13mm).