RN70C1001FRE5
Vishay / Dale
71-RN70C-F-1K/R
RN70C1001FRE5
Fabricante:
Descripción:
Resistores de película metálica - a través de orificio 3/4watt 1Kohms 1% 50ppm
Modelo ECAD:
En existencias: 450
Existencias:
450 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
Precio ext.
Envase tipo carrete completo (pedir en múltiplos de 500)
Atributo del producto Valor de atributo Seleccionar atributo
Vishay
Categoría de producto: Resistores de película metálica - a través de orificio
RoHS: N
RN
1 kOhms
750 mW (3/4 W)
1 %
50 PPM / C
- 65 C
+ 175 C
500 V
4.57 mm
14.27 mm
Axial
Reel
Cut Tape
Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient
Fixed Resistor
Marca: Vishay / Dale
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: US
Diámetro de plomo: 0.81 mm
Estilo de montaje: PCB Mount
Tipo de producto: Metal Film Resistors
Cantidad de empaque de fábrica: 500
Subcategoría: Resistors
Tecnología: Metal Film
Peso de la unidad: 1 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
VISHAY DALE RN70 SERIES WATTAGE INFORMATION
DALE RN70 series is rated at 1 watt at 70 degrees C and
de-rates to ? watt at 125 degrees C. Temperature range is
-55 degrees C plus 155 degrees C. Please see the attached
list of affected part numbers.
For more information, please contact a Mouser Technical
Sales Representative.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Medical Solutions
CMF Military RN Series Metal Film Resistors
Vishay / Dale CMF Military RN Series Metal Film Resistors are MIL-R-10509 qualified to meet the demanding application requirements of defense, avionics, and aerospace industries. The resistors feature a low -40dB noise rating, a low 5ppm/V voltage coefficient, and a controlled temperature coefficient. The RN series has a flame-retardant epoxy coating with a nickel-chrome alloy element and standard lead terminations. The resistors operate within a wide resistance range from 10Ω to 301KΩ resistance range at ±100ppm/°C. The Vishay / Dale CMF Military RN Series Metal Film Resistors are ideal for various military applications, including aircraft, satellites, communication systems, naval vessels, sonar, weaponry, radar, and medical instrumentation.