MBB0207VC9319FC100
Vishay
594-MBB0207VC9319FC1
MBB0207VC9319FC100
Fabricante:
Descripción:
Resistores de película metálica - a través de orificio
MBx/SMA - Professional
93.1 Ohms
600 mW
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
350 V
2.5 mm
6.5 mm
Marca: Vishay
País de origen: Not Available
Diámetro de plomo: 0.6 mm
Espaciado de conductor: 10 mm
Estilo de montaje: PCB Mount
Tipo de producto: Metal Film Resistors
Cantidad de empaque de fábrica: 1000
Subcategoría: Resistors
Tecnología: Metal Film
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
MBx/SMA Professional Metal Film Resistors
Vishay / Beyschlag MBx / SMA Professional Metal Film Resistors feature advanced thin film technology and a wide resistance range from 0.22Ω to 22MΩ. These professional leaded thin film resistors are offered in MBA / SMA 0204, MBB / SMA 0207, and MBE / SMA 0414 variants. Features include IECQ-CECC approval according to EN 140101-806, RoHS compliance, and Class 0.25 overall stability. Vishay / Beyschlag MBx / SMA Professional Metal Film Resistors offer options such as AEC-Q200 qualification, radial versions, and alternative termination wires. These general-purpose resistors are ideal for all fields of professional electronics where reliability and stability are of major concern. Typical applications include industrial, automotive, telecommunication, and medical equipment.