DTJ2048S15
XP Power
209-DTJ2048S15
DTJ2048S15
Fabricante:
Descripción:
Convertidores DC/DC: montaje en chasis DC-DC, Chassis Mount, 4:1 input
Modelo ECAD:
En existencias: 3
Existencias:
3 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
XP Power
Categoría de producto: Convertidores DC/DC: montaje en chasis
RoHS:
REACH - SVHC:
Isolated
1 Output
20 W
48 V
18 V
75 V
15 V
1.33 A
3 kV
76.2 mm
31.4 mm
19.4 mm
Industrial
DTJ20
Marca: XP Power
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: TW
Dimensiones: 76.2 mm x 31.4 mm x 19.4 mm
Voltaje de entrada: 18 V to 75 V
Temperatura de trabajo máxima: + 100 C
Temperatura de trabajo mínima: - 40 C
Estilo de montaje: Chassis
Empaquetado: Bulk
Producto: Isolated
Tipo de producto: Isolated DC-DC Converters
Cantidad de empaque de fábrica: 6
Subcategoría: DC-DC Converters
Peso de la unidad: 45 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CNHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
DTJ DC-DC Converters
XP Power DTJ DC-DC Converters are ideal for a variety of industrial and commercial applications. The chassis mount 15W and 20W converters are constructed with lightweight materials and have a wide input range that covers nominal voltages of 12V, 24V and 48V. Features include short circuit protection, input reverse polarity protection, and soft start. XP Power DTJ series is IEC/UL/cUL 62368-1 safety approved and offers 3.0kVDC isolation between the supply and load. The DC-DC converters also comply with EN55032 Class A emissions with no external components, and no additional filtering is required for EMC compliance.