EML15US15-P
XP Power
209-EML15US15-P
EML15US15-P
Fabricante:
Descripción:
Fuentes de alimentación - montaje en placa AC-DC, 15W, OPEN FRAME, PINS
En existencias: 5
Existencias:
5 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
XP Power
Categoría de producto: Fuentes de alimentación - montaje en placa
RoHS:
15 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
15 VDC
1 A
Through Hole
4 kVAC
80 %
65 mm (2.559 in)
30.7 mm (1.209 in)
24.1 mm (0.949 in)
EML15
Marca: XP Power
Conformidad: ANSI/AAMI ES60601-1, CSA, EN60601-1, IEC60601-1
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: CN
Industria: Medical
Frecuencia de entrada: 47 Hz to 63 Hz
Regulación de carga: Regulated
Temperatura de trabajo máxima: + 70 C
Temperatura de trabajo mínima: - 20 C
Armazón abierto/Blindado: Open Frame
Empaquetado: Bulk
Producto: Switching Supplies
Tipo de producto: Switching Power Supplies
Cantidad de empaque de fábrica: 6
Subcategoría: Power Supplies
Peso de la unidad: 31.710 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules
MEAN WELL IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules are suitable for the Internet of Things (IoT), handheld instruments, communication equipment, and household appliances. The series was designed to meet the demands of the market for higher wattage. Two types are available: IRM-90 can be directly mounted and soldered onto the PCB, or IRM-90-xST screw terminal type can offer alternative mounting and wiring options. The compact units comply with EN55032 Class B without external EMI filters, have an 80VAC to 305VAC input (suitable for 277VAC in North America), and have a low, no-load power consumption of <0.21W.