JHM3024D12
XP Power
209-JHM3024D12
JHM3024D12
Fabricante:
Descripción:
Convertidores DC/DC: orificio pasante 30W PCB 18-36VDC input 2:1 medical DC-DC converter, dual output 12VDC 1.25A
Ciclo de vida:
Nuevo producto:
Lo nuevo de este fabricante.
Modelo ECAD:
En existencias: 33
Existencias:
33 Se puede enviar inmediatamente
Plazo de entrega de fábrica:
Mínimo: 1   Múltiples: 1
XP Power
Categoría de producto: Convertidores DC/DC: orificio pasante
Isolated
2 Output
30 W
24 V
18 V
36 V
12 V
1.25 A
- 12 V
1.25 A
4 kV
50.8 mm x 25.4 mm
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical
JHM30
Aplicación: Home Health Care, Medical Diagnostics
Marca: XP Power
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: Not Available
País de origen: TW
Dimensiones: 50.8 mm x 25.4 mm x 10.2 mm
Voltaje de entrada: 18 VDC to 36 VDC
Temperatura de trabajo máxima: + 80 C
Temperatura de trabajo mínima: - 40 C
Estilo de montaje: Through Hole
Empaquetado: Tube
Producto: Isolated
Cantidad de empaque de fábrica: 12
Subcategoría: DC-DC Converters
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
JHM Medical DC-DC Converters
XP Power JHM Medical DC-DC Converters are designed for easy integration into a wide range of body floating (BF) and cardiac floating (CF) rated medical applications. These compact, regulated PCB-mount DC-DC converters offer power outputs from 3W to 30W and single- and dual-output voltages from 5VDC to 30VDC. The JHM series features a 2:1 input voltage range and ±10% output trim on single-output variants. The compact design saves PCB area and frees more space for applications. The 3W to 10W models are housed in a DIP24 package, the 15W model in a 1.6" x 1" package, and the 20W to 30W devices in a 2" x 1" package. XP Power JHM Medical DC-DC Converters feature worldwide medical approvals, 2 x MOPP 4kVAC reinforced isolation, and extremely low leakage currents. Suitable applications include imaging, patient monitoring, surgical equipment, patient treatment, and dentistry.