IXFK44N80P
IXYS
747-IXFK44N80P
IXFK44N80P
Fabricante:
Descripción:
Transistor metal-óxido-semiconductor de efecto de campo (MOSFET) 44 Amps 800V
Modelo ECAD:
En existencias: 279
Existencias:
279 Se puede enviar inmediatamente
Si
Through Hole
TO-264-3
N-Channel
1 Channel
800 V
44 A
190 mOhms
- 30 V, 30 V
3 V
198 nC
- 55 C
+ 150 C
1.2 mW
Enhancement
HiPerFET
Tube
Marca: IXYS
Configuración: Single
País de ensamblaje: Not Available
País de difusión: KR
País de origen: KR
Tiempo de caída: 27 ns
Tipo de producto: MOSFETs
Tiempo de subida: 22 ns
Serie: IXFK44N80
Cantidad de empaque de fábrica: 25
Subcategoría: Transistors
Tipo de transistor: 1 N-Channel
Tiempo de retardo de apagado típico: 75 ns
Tiempo típico de demora de encendido: 28 ns
Peso de la unidad: 10 g
Productos encontrados:
Para mostrar productos similares, seleccione al menos una casilla de verificación
Atributos seleccionados: 0
Esta funcionalidad requiere que JavaScript esté habilitado.
CNHTS:
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Polar HiPerFET Power MOSFETs
Electrical Vehicle DC Fast Chargers
DC charging stations are designed to convert the electrical grid’s AC power into DC power that can then be fed directly into a vehicle’s battery system for fast charging – in 30 minutes or less. Because the conversion from AC to DC power is being done in the charging station, these units can provide higher levels of power (50kW to 350kW and beyond) to the vehicle compared to AC charging stations. Working with tens to hundreds of kilowatts of power, efficient conversion, reliability of the system, and user safety are critical.